Choroba Leśniowskiego-Crohna

Zapalenia jelita w chorobie Crohna - głębokie owrzodzenie
Bóle brzucha, uporczywe biegunki, podwyższone OB, szybki i znaczny spadek masy ciała - to typowe objawy choroby. Typowe, ale jednocześnie takie, które można dopasować do innych schorzeń. Dlatego zdiagnozowanie choroby Leśniowskiego-Crohna jest bardzo trudne i czasochłonne.

Niestety, to choroba na całe życie. Jej pochodzenie nie jest do końca poznane, ale może ujawnić się u osób z predyspozycjami genetycznymi i pewnymi zaburzeniami odporności, a duży wpływ na ujawnienie się ma nieodpowiednia dieta. Jej symbolami są chipsy, fast foody, słodycze.

Problemy skupiają się w jelicie grubym, w którym rozwija się stan zapalny i może dochodzić do owrzodzeń. Niekiedy owrzodzenie jest tak duże, że zamyka światło jelita lub przebija jego ściany, tworząc przetoki. To dla pacjentów prawdziwy koszmar. Na pewien czas ulgę przynosi operacyjne usunięcie kawałka jelita. W chorobie Leśniowskiego-Crohna tylko 20% to chorzy z jelitem grubym, u 40% to końcowy odcinek jelita cienkiego, i 40% ma zaatakowane grube i cienkie. Ostatnio pojawiły się skuteczne nowe metody leczenia tej groźnej i uciążliwej choroby.

Definicja z encyklopedii medycznej:

...nieswoisty stan zapalny końcowego odcinka jelita cienkiego (krętego), o nieznanej przyczynie; występuje dość rzadko, głównie u osób w wieku 16-30 lat; może być mylnie rozpoznana jako zapalenie wyrostka robaczkowego; w razie niepowodzenia leczenia zachowawczego leczenie operacyjne.

Wikipedia » Choroba Leśniowskiego-Crohna

Komentarze

» Zamów Triphale » Stosuj » Zdrowiej »
Zweryfikowane sklepy z oryginalną Triphalą

Najpopularniejsze artykuły na Triphala-Ayurveda.blogspot.com

Opinie użytkowników Triphali

Skład Triphali

Triphala. Wskazania, przeciwwskazania i skutki stosowaniaDOŁĄCZ DO NAS ↓