Ciekawostki. Zaparcia vs. biegunki

Zaparcia


Zaparcia stanowią jedną z najczęstszych dolegliwości, zwłaszcza wśród osób starszych. Na kłopoty związane z opróżnianiem jelita grubego cierpi 50% kobiet i 25% mężczyzn. W większości przypadków jest to skutek niewłaściwego żywienia i stylu życia.

Zaparcia same w sobie nie są chorobą, ale sygnałem niewłaściwych procesów zachodzących w organizmie. Wobec ogromnej różnorodności chorób, które mogą powodować zaparcia, trzeba pamiętać, że nie wolno ich lekceważyć. Niepokojące mogą być zwłaszcza, gdy pojawiają się u osób z dotychczas prawidłowym rytmem wypróżnień lub na przemian z nawracającymi biegunkami.

W zapobieganiu i leczeniu zaparć ważna rolę odgrywa odpowiednia podaż błonnika.

Więcej o leczeniu zaparć »

Biegunka


Biegunkę rozpoznajemy, gdy wypróżnienia stają się częstsze niż trzy razy dziennie, a stolec wodnisty.

Biegunkę określa się mianem ostrej, jeżeli trwa nie dłużej niż 10 dni, lub przewlekłej, jeżeli utrzymuje się powyżej 10-14 dni. Kilkudniowa granica między biegunką ostrą a przewlekłą jest powszechnie akceptowana, chociaż ustalono ją jednak arbitralnie.

Największym zagrożeniem biegunki dla zdrowia jest utrata wody i soli mineralnych tzw. elektrolitów.

Zagrażające powikłania biegunki to odwodnienie, niedobory elektrolitowe, niedokrwistość, zapaść (wstrząs) - czyli osłabienie połączone ze spadkiem ciśnienia krwi i zaburzeniami świadomość.

Istotne jest, aby dbać o organizm całościowo i regularnie go oczyszczać np. wykorzystując ostropest plamisty na wzmocnienie wątroby, która odpowiada za neutralizację toksyn.

Komentarze

» Zamów Triphale » Stosuj » Zdrowiej »
Zweryfikowane sklepy z oryginalną Triphalą

Najpopularniejsze artykuły na Triphala-Ayurveda.blogspot.com

Opinie użytkowników Triphali

Triphala. Wskazania, przeciwwskazania i skutki stosowania

Skład Triphali



DOŁĄCZ DO NAS ↓